"Cześć. Po 24 godzinach w temperaturze -5 st.C pęknięcia zaczęły się pojawiać. Stosujemy otwory o średnicy 42 mm, rozstaw 40cm x 40cm. Produkt działał wspaniale. Miłego dnia."


"Cześć! Byłem pod dużym wrażeniem naszej ostatniej roboty, na której wierciliśmy średnicą 57 mm w niezbrojonym betonie. Pierwsze pęknięcia powstały po niecałych 4 godzinach. Temperatura otoczenia była poniżej 5 stopni C. Dzięki za Wasz dobry materiał. :-)
Najlepsze pozdrowienia..."


"Witam,
Chciałem ci podziękować za świetny produkt.
Dynacem cudownie zmiażdżył mój fundament 40x40x60 cm. Chociaż mogę wiercić jedynie otwory 20 mm o głębokości 35 cm, fundament rozłupał się do samego dołu. Dzięki temu można go łatwo usunąć całkowicie i bez większego brudu.
Ps: W przypadku małych otworów ważne jest, aby mieszanka była bardziej płynna, aby Dynacem wypełnił otwory bez pozostawienia w nich powietrza.
Oto kilka zdjęć na twoją stronę domową.
Dziękuję
Pozdrawiam
Mirko"


"Miękkie Wyburzenie Twierdzy. […] Schron przeciwlotniczy w Bonn na ulicy Karlstrasse stoi wprost przed wejściem do miejskiej elektrociepłowni. Jest szeroki na 12,8 m, długi na 28 m i wysoki na 20 m. Ściany mają grubość 2 m w piwnicy i 3 m w kondygnacjach nadziemnych. Masywny strop bunkra ma grubość ok. 2 m i składa się z kilku warstw gęsto zbrojonego betonu. […] Aby zwolnić teren pod nowy budynek biurowy trzeba wyburzyć ten bunkier, ale nie jest to łatwe zadanie. "Nie można zastosować materiałów wybuchowych ponieważ bunkier położony jest zaledwie 70 metrów w linii prostej od turbiny elektrociepłowni i wibracje są niedopuszczalne"[…] W celu zburzenia żelbetu, specjalista firma stosuje metodę chemiczną. Najpierw w konstrukcji wiercone są otwory. W tych otworach umieszczany jest pęczniejący materiał, który w połączeniu z wodą zwiększa swoją objętość i kruszy solidną strukturę betonu. Można sobie wyobrazić, że on się rozszerza jak budowlana piana montażowa, tylko ze znacznie większą siłą. Pęczniejący materiał jest przyjazny dla środowiska naturalnego i metoda jest zatwierdzona przez Zarząd Okręgu Administracyjnego Kolonii. W tej metodzie wyburzania wibracje, hałas i kurz są znacznie zmniejszone."
- Heinz J., Sanfter Abriss eines Bollwerks, www.general-anzeiger-bonn.de, 2015"Schron Przeciwlotniczy przy Karlstraße w Bonn Będzie Zburzony. […] "Wysadzenie w powietrze nie było możliwe z uwagi na sąsiadujące przedsiębiorstwa, instalacje i ulice." [...] Ponadto, wibracje mogłyby uszkodzić działanie turbiny parowej w elektrociepłowni. Z tych powodów, do wyburzenia bunkra wybrano metodę niskoemisyjną, która minimalizuje wibracje, hałas i zapylenie. Zgodnie z technlogią zatwierdzoną przez Zarząd Okręgu Administracyjnego Kolonii najpierw wywiercono w betonie kilkumetrowej głębokości otwory. Następnie wypełniono otwory przyjaznym dla środowiska środkiem pęczniejącym, który reagując z wodą kruszy beton i ułatwia rozbiórkę."
- Kirfel W., Luftschutzbunker an der Karlstraße wird abgerissen, Kölner Stadtanzeiger, www.ksta.de, 2015


"Zakaz wybuchów. Żołnierze pomóżcie! Jak zburzyc bunkier? […] "Po zasięgnięciu opini wielu współpracowników i firm budowlanych stało się jasne, że to jest metoda odpowiednia dla tego miejsca." A działa to tak: "Wywiercono dużo otworów, i wprowadzono do nich przyjazny dla środowiska proszek. […] W połączeniu z wodą materiał ten silnie pęcznieje i rozkrusza beton. Potem przychodzi kolej na ciężką maszynę jak frezarka lub nożyce wyburzeniowe."[…]"
- Kuffner A., Spreng-Verbot. Bundeswehr hilf! Wie reißt man ’nen Bunker ab?, EXPRESS.DE, www.express.de, 2015


"Środek do bezwybuchowego wyburzania Dynacem wlany w otwór aby sprawdzić kruszenie pala z betonu (żelbetonu)."
- Dan Holton, Twitter, 2016
Thank you Dan !
Opinie osób, które kupują Dynacem na portalu aukcyjnym Allegro są bardzo pozytywne. Klienci wysoko oceniają nasz produkt i obsługę sprzedaży, którą zapewniamy:
Poniżej kilka najciekawszych opinii na temat naszego środka do kruszenia betonu i skał Dynacem:
Udostępnij© 2009 OTiK Sp. z o.o.
Zawartość witryny jest chroniona prawem. Reprodukowanie, powielanie, modyfikowanie, udostępnianie w internecie i przekazywanie w jakikolwiek sposób elektroniczny lub mechaniczny całości lub fragmentów jest zabronione bez pisemnego zezwolenia OTiK Sp. z o.o. w Gdyni. Nazwa i logo Dynacem to znaki towarowe zastrzeżone przez OTiK Sp. z o.o. w Gdyni.